Na Písmáku publikuje 51 tisíc autorů, 451 tisíc textů, 5 miliónů názorů

Písmák
Uživatel:
Heslo:
chci být viděn
Registrace
Zapomenuté heslo

Tajemství čísel odhaluje vážnost doby!
datum / id12.04.2021 / 519422Vytisknout |
autorsmilan
kategorieÚvahyDalší dílo autora
zobrazeno189x
počet tipů0
v oblíbených0x
Tajemství čísel odhaluje vážnost doby!

   V číslech bývá zakódováno poselství. Skrývá se v nich osud a předurčení. Třeba jen určitou vnímavost na to, abychom jejich tajemství odhalili. Na důkaz toho si nyní odhalme číselné předurčení, hovořící o nesmírné vážnosti současné doby. A to hlavně z toho důvodu, že lidstvo tuto vážnost nevnímá a nepoznává. A proto ani nedokáže zaujmout správný postoj vůči tomu, co se děje, a vyvodit z toho vůči sobě potřebnou duchovní zodpovědnost.

   Kdo zažil něžnou revoluci v roce 1989 ví, že výlohy obchodů a všechny možné i nemožné veřejné prostory byly olepeny nejrůznějšími výzvami a hesly. A ze všech mi dosud navíc utkvěl v paměti právě leták, velmi zajímavým způsobem odhalující symboliku čísel. Byl na něm datum 1968 a hned vedle něj datum 1989. Pointa spočívala v tom, že když napíšete na papír rok 1968 a pak jej obrátíte naopak, poslední dvojčíslí 68 se změní na 89.

   Jaká se v tom skrývá symbolika a jaké je z toho možné vyvodit předurčení vzhledem k současné době?

   Rok 1968 byl rokem, ve kterém se Češi a Slováci pokusili získat svobodu. Pokusili se o zásadní reformu tehdejšího socialismu. Pojmenovali ji socialismem s lidskou tváří a toto dění bylo také označováno jako pražská jar, co naznačuje, že mělo jít o začátek něčeho zcela nového a svěžího.

   Všichni však víme jak to skončilo a jak byla touha lidí po svobodě tvrdě potlačena hrubou silou. Po potlačení reformního úsilí v roce 1968 nastal čas takzvané "normalizace", čili opětovného upevňování toho starého. V tomto období si komunisté vyřizovali účty s každým, kdo se aktivně účastnil revolučních událostí roku 1968 a byl s nimi spojen.

   Nicméně toto datum bylo osudové a představovalo předurčení! Předurčení ke svobodě, které se mělo skutečně naplnit v roce 1989. Ve dvojčíslí 68 se totiž skrývalo dvojčíslí 89 a osudové předurčení, zakódováno v tomto datu se nakonec naplnilo v podobě sametové revoluce, která přinesla Česku i Slovensku svobodu, jako naplnění a vítězné završení roku 1968. Tyto skutečnosti ukazují, že proti tomu, co je osudově předurčeno nezmůže nic žádná hrubá síla, ani žádná vojenská moc. To, co je osudově předurčeno a osudem vloženo do poselství čísel se stane!

   A teď pozor! Tentýž princip platí také v souvislosti s rokem 2012. Všichni víme, co tento rok znamenal a co bylo v souvislosti s ním předpovězeno. Tento rok byl spojován s koncem světa. Nebo přesněji řečeno, s koncem starého světa a se začátkem nového světa, protože v něm mělo dojít k zahájení procesu transformace starého materialistického lidstva na lidstvo nové a duchovní. Hodně se také mluvilo o dávném Mayském kalendáři, protože také v něm se rok 2012 uvádí jako rok zásadního průlomu.

   Ale tento rok prošel a nic se nestalo! Všechno šlo tak jako dosud a ti, kteří mluvili o roku 2012 jako o roce zásadní duchovní proměny byli obrácení na posměch. A naivní lidičky si mysleli, že to půjde po starém donekonečna. Netušili však, že rok 2012 v sobě opravdu nesl zásadní osudové předurčení stejně jako rok 1968.

   A tak nadešel rok 2021. V jeho závěrečném dvojčíslí je také v obráceném pořadí ukryto číslo 12. A to, co bylo předpovězeno nejrůznějšími proroky se naplnilo tak neuvěřitelným způsobem, jaký nikdo nepředpokládal. Náš svět zasáhla pandemie dosud nevídaných a přímo apokalyptických rozměrů. Na důkaz toho, že se v současnosti skutečně děje něco maximálním způsobem výjimečné si uveďme jeden příklad. V roce 2021 si v USA uctili památku všech dosavadních obětí covid pandemie. Bylo jich 500 000! Současná pandemie stála tedy USA více životů, než jich ztratily dohromady v první světové válce, ve druhé světové válce i během války ve Vietnamu. Tyto skutečnosti jsou jasným důkazem toho, že dávné apokalyptické předpovědi, hovořící o osudovém roce 2012 měly pravdu.

   A měly pravdu v tom smyslu, že nás nabádaly k duchovní přeměně a k duchovnímu obrození, protože kolem roku 2012 zasáhne naše univerzum zesílené záření Světla Páně, které ho bude posouvat na vyšší vývojový stupeň. Pokud však nebudeme v tomto čase na dostatečné duchovní úrovni, musí dojít ke kolizi nedostatečně duchovně vyvinutého lidstva a tlaku Světla, vyžadujícího patřičné duchovní obrození. A tato kolize se musí změnit na katastrofu! Na katastrofu ne pro Stvořitele, ale pro lidstvo!

   Celý tento děj probíhá tak, že zvýšené záření Světla posílí a dožene do plodů vše, co se v lidech skrývá. I to dobré, i to špatné. V případě dobra budou tyto plody dobré a požehnané, ovšem v případě zla budou trpké a bolestné. Vše, co lidstvo i jednotlivci v sobě skrývali se viditelně ukáže a odhalí svou tvář.

   A tak se i opravdu stalo a míra naší skutečné vnitřní hodnoty se ukázala také navenek. Obraz na covid nemocného lidstva je obrazem duchovně nemocné a duchovní hodnoty ignorující civilizace. Její duchovní nedostatečnost způsobila, že se duchovně nedostateční lidé dostali na vrchol světového společenství a na pozadí pandemie chtějí realizovat své zvrácené cíle. Obyvatelstvo je omezováno a zbavováno svobody. Je ustavičně testováno a očkováno jako pokusné myši. Lidé ztrácejí svobodu, práci, živobytí a cítí se být oběťmi.

   Pravda je však taková, že nejsou žádnými oběťmi poměrů, nebo politiků, protože oni sami svou duchovní ignorancí pomáhali tyto poměry vytvářet a tyto politiky si vybrali. Svět onemocněl, protože je již dlouhodobě vnitřně nemocný a zvýšený tlak Světla nám pouze ukázal toto vnitřně vnější propojení. Ukázal nám, jací vnitřně jsme a jaké ovoce to přináší.

   Naše univerzum vstupuje do nové fáze a to, co je duchovně nedostatečné a nemocné v něm nebude mít více místa. Čas mezi lety 2012 a 2021 bylo třeba vnímat jako poslední lhůtu čekání na dobrovolnou duchovní proměnu. Ale žel, tento čas nebyl správně využit a vážnost roku 2012 byla bagatelizována a zesměšněna bujaře veselými řečmi o dalším nesplněném konci světa. Ale když poslední lhůta pro změnu opět prošla zcela bezvýsledně, udeřilo osudové určení roku 2012 s plnou silou v roce 2021. A to až v takové míře, že se celé lidstvo zachvělo!

   Cesta ven z této krize stojí pouze na našem duchovním obrození. Neboť pokud se pod tlakem Světla ukázala v plné nahotě choroba našeho nitra v podobě pandemie, stejně intenzivně se také pod tlakem Světla může ukázat naše duchovní obrození a náš návrat k pravým a věčným duchovním hodnotám. K hodnotám lásky, cti, dobra, spravedlnosti, čistoty a úcty ke Stvořiteli a k jeho Vůli, postavenými nad všechno ostatní. Postavenými nad to materiální, které bylo pro nás dosud prvořadé.

   Náš svět po roce 2012, respektive po roce 2021 nebude již nikdy takový jako předtím. Od této chvíle bude totiž systematicky tlačen k duchovní proměně. A my to buď budeme respektovat a život na zemi nádherně rozkvete, nebo to budeme ignorovat a chorobný stav naší osobnosti, projevující se ignorováním věcí duchovních se bude projevovat chorobami, katastrofami, nebo společenskými a politickými kolizemi. Zvýšený tlak Světla bude vše urychleně hnát do svých plodů a my budeme podle plodů, které nám to přinese, na vlastní kůži a na vlastním prožívání poznávat správnost, nebo nesprávnost našeho chtění.

ve spolupráci s https://smeromkzivotu.blogspot.com/
Názory čtenářů (Zobrazit smazané)

13.04.2021 23:42:19dát kritice tipPavelK

V roce 1989 se hroutil celý socialistický blok. Z globálního hlediska byla významější událost pád berlínské zdi než sametová revoluce. V roce 2012 zpíval Pepa Nos užasnou písničku o tom, že v sousedově žumpě se schyluje ke globální katastrofě.

:-)

Já a Bůh? Pro mne tajemství. Z toho mála co znám, už mystik mistr Eckhart rozbíjí představu vousatého pána na trůnu. Můj oblíbený Alan Watts velký propagátor zenu a kritik ale i zastánce křeťanství používal slovo Bůh často, prostě se v některých chvílích nenajde lepší. Jung kdysi řekl, já v Boha nevěřím, já Boha znám, na konci života položil rovnítko mezi slova Bůh a nevědomí, obojí je pro nás (přímo) nepoznatelné. Existují moderní termíny, věčná filozofie, svrchovaná totožnost, podstata (pozadí bytí), ale ač převážně taoista, uznávám, slovo Bůh má své kouzlo.

13.04.2021 17:54:13dát kritice tipDiona

Díky, kucí  za tip i srandu  :-)  Hezký večer

13.04.2021 17:47:03dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

že jo?

13.04.2021 17:36:55dát kritice tipOskar Koblížek

Di, myslím, že když zadáš "Tesla 3,6,9" nebo "Teslův kód", tak najdeš články i videa na YouTube. Měj se. ;-)

13.04.2021 17:30:56dát kritice tipDiona

Oskare, děkuju :-))) Jsem měla za to, že třeba někde o tom něco dohledám alespoň v náznaku...či v jakém smyslu je to míněno. Ale Radek to rozčísl..a mile si z nás tropí šprťouchlata :-)))

13.04.2021 17:10:05dát kritice tipOskar Koblížek

Voříšku, Voříšku. Ty zlobíš! :o)))  No, asi mu ta genialita na ten mozek lezla. Takže máš recht. 

13.04.2021 17:08:19dát kritice tipOskar Koblížek

No, milá Diono, kdybych jen tušil souvislost, asi bych pochopil celý vesmír a byl už za vodou. :o)) Ovšem je fakt, že v historii se tato čísla opakují napříč různými kulturami na světě. Zvlášť právě trojka.

13.04.2021 16:28:11dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

Oskare, všechno je možné. K těm číslům 3, 6, 9, přidat trošku schizofrenie ... a je to jasné (trochu žertuji)

13.04.2021 16:25:49dát kritice tipAru

nečekal bych, že zrovna u smiliana bude tak zajímavá diskuze, když tak můžete avíza i mě, rád si přečtu ;)

13.04.2021 16:24:34dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

snake - ještě dovětek - to, jak píšu, že se tomu věnuji cca 30 let neznamená, že tím se snažím říct, jak toho moc vím a proto mám pravdu. Nevím. Jsem hledající a bude tomu tak až do smrti nebo demence (podle toho, co přijde dřív)

13.04.2021 16:19:52dát kritice tipDiona

Oskare, to je moc zajímavé... a co si myslíš o té souvislosti čísel, které jsi uvedl? Resp. jestli bylo někde o tom něco konkrétnějšího řečeno..?

13.04.2021 16:16:541 tipů dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

Snake.

Jistě by se dalo o Einsteinovi polemizovat, o svědectvích jeho spolupracovníků o jeho víře, posledních letech i chvílích života ... ale o to jistě nejde. Jistota nemůže být nikdy (krom osobní - zkušenostní, která je však nezobecnitelná a nepřenosná). Stejně i dále o čem v komentáři píšeš. Lze přidat spousty dalších proudů, pohledů, ... třeba gnostiky, otce zakladatele psychoterapie, (věnuji se tomu cca 30 let) a toto téma je téměř nekonečné. A vzrušující v hledání.

Hezky jsme se rozpovídali, že?

 

13.04.2021 14:08:221 tipů dát kritice tipOskar Koblížek

Je známo, že spousta velikánů doby věřilo v čísla, která mají nějak ovlivňovat svět. Dám příklad jednoho z géniů.

Nikola Tesla například, až chorobně, věřil v číslo 3. Když přišel k domu, kde bydlel, nejdříve jej 3x obešel dokola, než do něj vstoupil. Pokaždé! Trojka byla jeho hnacím motorem, ke kterému vzhlížel jako k pilíři vědy a ke kterému pak přidal ještě 6 a 9. V přeneseném smyslu pronesl:

„Až lidstvo pochopí souvislosti mezi vztahy čísel 3, 6, 9, pak pochopí všechno“.

Takže, úvaha zajímavá, přesto (na můj vkus) protkaná příliš málo čísly. Dvě dvojice je na mě trochu málo. :o)) Hezký den, člověče.

13.04.2021 09:32:373 tipů dát kritice tipsnake_01
korektor, redaktor poezie

Radovane, ač já sám v Boha (a při té příležitosti ani v bohy) nevěřím, souhlasím s tebou, že není na místě svůj názor předkládat jako neměnné pravidlo (už jen proto, že je to jen názor). Navíc prosazovat v takto emotivní záležitosti jedinou interpretaci rozhodně nepřispívá vzájemnému pochopení a porozumění.

Pokud jde o ty věřící "chudáky", jak je vidí Magdalene, je třeba si uvědomit, že až do 19. století se jen výjimečně v dějinách vyskytly okolnosti, za kterých bylo vůbec možné uvažovat o neexistenci boha (a skupiny takto uvažující byly zřejmě v naprosté menšině). 

Dokonce i takoví otcové zakladatelé Spojených států ve většině uznávali nějakou formu existence "vyšší síly". Moderní stát ale založili zcela nezávisle a sekulárně - tím odkázali víru a církev do soukromí občanů a vykázali ji tak z politické debaty.

Znakem vyzrálé moderní společnosti je podle mě to, že otázka víry/nevíry není vůbec součástí hodnocení konkrétního člověka. Toleranci je ale potřeba v tomto ohledu explicitně podporovat, protože při nárůstu projevů netolerance se velmi snadno můžeme vrátit o mnoho kroků zpět od sekulárního státu - a jak je z historie (doufám) jasné, ani jedna varianta absolutní dominance není přijatelná.

Jedině snad s tím Einsteinem to není zcela jasné. Einstein, podobně jako například Hawking a jiní fyzici a obecně vědci, užíval ve svých textech termín bůh, ev. Bůh. Problém je v tom, že není zcela zřejmé, jestli to znamenalo, že je zároveň věřící, nebo zda jen termínem bůh označuje přirozený stav věcí, tak jako dříve např. Stoici mluvili o Přírodě s velkým P. Například Dawkins na několika místech uvádí, že je přesvědčen, že Einstein věřící nebyl  a že užíval slova bůh jen jako metafory.

Nicméně tato věc zřejmě zůstane nerozhodnuta (a asi je to tak dobře), stejně jako povaha užití slova bůh v projevech Václava Havla.

12.04.2021 23:07:47dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

Lidstvo jistě nemocné je, duchovně nemocné, až vyprahlé jistě taky, Sice ne tototálně celé, ale s mnohým se dá souhlasit. Jen ta čísla mi připadají spíš nahodilá a osobně bych v nich nehledal nějaké spojitosti.

12.04.2021 23:04:441 tipů dát kritice tipRadovan Jiří Voříšek
redaktor poezie

Obdivuji odvahu zde si být jistá. 

Já osobně v Boha věřím (nebylo tomu tak vždycky) a kupodivu si jako chudák nepřipadám. Co se logiky a rozumného uvažování týče, není to pravda nic moc, ale na úspěšné absolvování tří univerzit mi to stačilo.

A co teprve takový Albert Einstein, myslíš, že byl chudák, který logicky nedokázal myslet?

Napadá mně, jestli tvé jasné "nevěření" v Boha není spíš nevěření ve vlastní představy. Měl jsem to, v mém ateistickém období, zrovna tak. Když se ohlížím zpět, mé tehdejší představy o Bohu a víře se s poznáním, které mám teď, potkávali cca v 0,5 %.

Tímto komentářem se ti nijak neposmívám, konec konců, kdyby ano, posmíval bych se i sám sobě. Měj se.

12.04.2021 19:49:35dát kritice tipMagdalene

Nikoliv se obracet k Bohu. Ten neexistuje. Zákon je takový, že čím více chudáků, tím více se obracejí na Boha a přestávají logicky a rozumně myslet. To je pohroma. Kritiky a názory mohou přidávat pouze registrovaní uživatelé.
Pismak.cz 1997 – 2021, provozuje Dobrý spolek, pravidla Školy v přírodě Letní dětský tábor